Do Barcelony sa zamilujete na prvý, druhý aj všetky ďalšie pohľady

BLOG

Do Barcelony sa zamilujete na prvý, druhý aj všetky ďalšie pohľady. Mesto, kde sa plnia sny čaká

Minulý týždeň sme rozoberali futbalové a voľnočasové možnosti v španielskej metropole v Madride, týždeň predtým v hlavnom meste Veľkej Británie v Londýne. Tento raz bude reč o Barcelone, o meste, ktoré je neoficiálne taktiež hlavným mestom. Jedno z najkrajších miest nielen v Európe, ale aj na svete je totiž metropolou silnej autonómnej oblasti  menom Katalánsko, ktoré by rada vytvorila osobitný štát a odtrhlo sa od Španielska. Katalánsko, ktoré žije futbalom.


Camp Nou

Keď je reč o futbalových zájazdoch, najväčším lákadlom je samozrejme FC Barcelona. Marketing a tvorba sprievodných akcií je na Camp Nou na najvyššej úrovni a fanúšik strávi v deň zápasu v okolí štadióna aj päť alebo šesť hodín. Pozrieť si môžete klubové múzeum či štadión zvnútra a naokolo je veľa kaviarní, barov a stánkov s občerstvením či suvenírmi. Človek sa cíti ako súčasť veľkej barcelonskej rodiny a predovšetkým cez prázdniny či sviatky okolie najväčšieho štadióna v Európe praská vo švíkoch.

Okrem FCB môžete v Barcelone nájsť aj Espanyol, ktorý za svojím mestským rivalom zaostáva prakticky vo všetkom, ale klub hrá La Ligu a v prípade záujmu si môžete nakombinovať zájazd na futbal tak, aby ste počas pár dní videli viac, ako len jeden futbalový zápas. Za zmienku stojí aj neďaleká Girona, aktuálny nováčik Primera División, kam nie je problém sa dostať a môžete si vychutnať o ďalší zážitok z prvotriedneho futbalu naviac.


Sagrada Familia

Vždy prízvukujeme, že naše zájazdy nie sú iba o futbale, i keď práve zápasy najlepších klubov a hráčov na svete sú ich podstatou. Barcelona je v tomto jedným z najväčších lákadiel. Človek sa mimo futbal nenudí a metropola Katalánska ponúka úžasné kultúrne možnosti.

Nájdete tu Park Guel, ktorý je unikátom architektúry Antonia Gaudiho, ďalej olympijský park z roku 1992, pričom bez väčších problémov sa dostane do viacerých priestorov a obísť nemožno ani niekdajšiu býčiu koridu, z ktorej je nádherný výhľad na mesto. Nezmeškajte ani baziliku Sagrada Familia, ktorá je stavaná z milodarov a stále nie je úplne dokončená. Futbal je síce jedna vec, ale kultúrne vyžitie druhá.Turistov zvyknú zaujať aj takzvané spievajúce fontány, Plaza de Espaňa či Plaza de Catalunya. Ťahákom je aj vrch Montjuic a pastvou pre oči je prístav, pri ktorom možno nájsť sochu Krištofa Kolumbusa. Kto je v Barcelone, rozhodne by nemal obísť ani svetoznámu tržnicu La Rambla, kde nájdete prakticky všetko, čo vám vzíde na um. Od pozvánok na futbalové zápasy, pohľadnice, suveníry či oblečenie až po rôzne koreničky či pouličných umelcov.

Ak ešte váhate, nerobte tak dlho. Za Barcelonu hrá Lionel Messi, päťnásobný najlepší hráč na svete a jeden z najlepších futbalistov histórie. Má už cez tridsať rokov a nebude aktívnym hráčom večne, preto by bolo hriechom nevidieť ho v akcii na vlastné oči. Keď vypredaný Camp Nou kričí „Messi, Messi,Messi“, srdce zaplesá aj fanúšikov, ktorí nie sú primárne priaznivcami Barcelony. Katalánsko ako také ponúka veľké množstvo príležitostí a kto je oduševnený cestovateľ, rozhodne by túto destináciu nemal obísť.

ZÁJAZDY NA FC BARCELONA

SPäŤ NA ZOZNAM BLOGOV