Blog: Červení Diabli, Citizens, večná rivalita a super futbal

BLOG

Červení Diabli, Citizens, večná rivalita a super futbal: Priemyselný Manchester vás očakáva!

V uplynulých týždňoch sme sa v našom pravidelnom blogu venovali skutočne zaujímavým futbalovým destináciám. Načreli sme do Londýna, zmapovali sme Madrid a naposledy sme sa zaľúbili do Barcelony. Je na čase vrátiť sa na Britské ostrovy. Nie nedarmo sa hovorí, že Anglicko je futbalovou kolískou. Nasledujúce riadky vo vás vzbudia pocit, že sa nachádzate v jednom z najdôležitejších priemyselných centier Veľkej Británie. Dámy a páni, vitajte v Manchestri.

Na futbalové zájazdy chodili naši zákazníci v uplynulých rokoch do Manchestru prevažne kvôli miestnym United, ktorí už dlhodobo patria medzi najlepšie kluby na svete. V poslednom období však badať menšiu zmenu trendu. Ľudí stále viac a viac začínajú lákať City. Klub, ktorý často musí počúvať, že nemá fanúšikov sa teší stále väčšej podpore. Niet sa čo čudovať, trénerský mág Pep Guardiola a veľké futbalové hviezdy ako Sergio Aguero, Kevin De Bruyne, Gabriel Jesus, David Silva či Vincent Kompany, prilákajú aj tých najnáročnejších futbalových fanúšikov.


Citizens Stadium


Nebudeme si ale klamať, kto ide do Anglicka na futbal, stále vo veľkom percente volí práve Manchester United. Červení Diabli disponujú prakticky nepredstaviteľnou marketingovou silou. K tomu prirátajme nádherný štadión Old Trafford, ktorý nie nadarmo prezývajú Divadlo snov a za zmienku stoja aj mená ako José Mourinho, Paul Pogba, Juan Mata, Zlatan Ibrahimovič alebo Romelu Lukaku. Je vysoká pravdepodobnosť, že tento blog vo vás vzbudí chuť vycestovať práve do červenej časti Manchestru. Zažiť atmosféru vyše sedemdesiatich tisíc fanúšikov ako povzbudzujú po celý zápas je neopakovateľným zážitkom.


Old Trafford štadión


Manchester v prebiehajúcom ročníku ponúka aj fenomenálnu Ligu majstrov, štartujú v nej ako United tak aj City, pričom ambície oboch celkov sú aj v tejto súťaži len a len tie najlepšie. Možnosťou je taktiež ostro sledovaná Premier League či pohárové súťaže ako FA Cup a ligový pohár, ktorý v tejto sezóne nesie názov Carabao Cup. Futbalových možností v Manchestri je neúrekom. Vzhľadom na to, že oba celky odohrajú ročne desiatky zápasov, aj toto mesto vám ponúka opciu navoliť si zájazd podľa seba a stihnúť počas svojho futbalového pobytu dva až tri súťažné stretnutia.Londýn, Madrid či Barcelona boli mestá, ktoré sú svetoznámymi turistickými destináciami a lákajú nielen futbalom. Manchester bol vždy priemyselným strediskom a drvivé percento ľudí tu pracovalo v továrňach či pri železniciach. Tvrdiť však, že okrem Old Traffordu a Etihad Stadium tú turisti mimo futbalové zápasy nemajú čo robiť by bolo hriechom. Nemali by ste obísť kultové Hard Rock Café, manchesterskú prehliadku na loďke po rieke, viaceré kluby zamerané na stand-up comedy, pričom v okolí mesta sú viaceré jazerné oblasti. Pri zvážení všetkých atribútov je odpoveď jednoznačná – Manchester je správna voľba. Nezabúdajte na manchesterské derby!

ZÁJAZDY NA MANCHESTER UNITED

ZÁJAZDY NA MANCHESTER CITY

SPäŤ NA ZOZNAM BLOGOV