Dortmund: Svetový štadión a najlepší fanúšikovia na svete | futbalovysen.sk

BLOG

Dortmund: Svetový štadión a najlepší fanúšikovia na svete

Futbalové Nemecko, to rozhodne nie je len Bayern Mníchov. Kto si to myslí, mal by sa vybrať s nami na zájazd do Dortmundu. Mesto, ktoré je zasnúbené strojárskemu priemyslu a nachádza sa v ňom veľké množstvo fabrík, v sebe skrýva ďaleko viac, ako len tisíce ľudí, ktorí dennodenne pracujú a tvoria podstatnú časť nemeckého priemyslu. Veľkou výhodou tohto mesta je, že sa doň pomerne komfortne dostanete aj autobusovou dopravou a nemusíte nutne voliť cestu prostredníctvom lietadla.

Dortmund je považovaný za veľkomesto, tvorí centrum spolkovej krajiny Severné Porýnie-Vestfálsko a najväčším ťahákom pre turistov z celého sveta je futbalovým klub BVB. Tunajšia Borussia bola založená už v roku 1909 a v súčasnosti patrí medzi najlepšie futbalové kluby na svete. Po niekoľkých domácich tituloch a odchode trénera Jurgena Kloppa skončila takpovediac zlatá éra Dortmundu, ale BVB je stále konkurencieschopný celok, či už v Bundeslige alebo v Lige majstrov. Zájazdy do tohto mesta sú neopakovateľné, dôvodov je hneď viacero.

Špičkové nemecké pivo snáď ani spomínať netreba, príde si tu na svoje naozaj aj ten najnáročnejší degustátor. Samotná návšteva štadióna menom Signal Iduna Park je zážitkom na celý život. Na mieste, kde sa permanentky dedia po celých generáciách na vás čaká osemdesiat tisíc fanúšikov, ktorí sú mnohými pasovaní medzi najlepších na svete. Neúnavné fandenie, perfektné choreá, originalita a pocity, ktoré sa slovami opísať nedajú. Nečudo, že tu v posledných rokoch padli veľkokluby ako Bayern Mníchov či Real Madrid.

Ako to už ale býva zvykom, ani Dortmund nie je lákavý len a len futbalom, i keď práve najpopulárnejší šport na svete je turistickou atrakciou číslo jeden aj tu. Veľmi zaujímavý je park menom Westfalenpark, futbaloví milovníci si prídu na svoje v Múzeu nemeckého futbalu, pričom práve počet rôznych múzeí je v Dortmunde naozaj slušný. Nechýbajú ani útulné či väčšie námestia, kostolíky a veľké množstvo reštaurácií či kaviarní, kde čas počas zájazdu ubieha vo veľmi príjemnej atmosfére.

ZÁJAZDY NA DORTMUND

SPäŤ NA ZOZNAM BLOGOV