BLOG

Fanúšikovia európskych gigantov sa stretnú opäť v Trnave

Pred dvoma rokmi sa začala písať história jedinečného fanúšikovského turnaja v našich zemepisných šírkach. V jednom z najfutbalovejších miest na Slovensku v Trnave sa uskutočnil prvý ročník Champions Cup-u – turnaja oficiálnych fanklubov európskych veľkoklubov. Už túto sobotu 4. marca v mestskej športovej hale v Trnave spoznáme víťaza tretieho ročníka, ktorý na listine víťazov doplní fanúšikov Juventusu Turín a Manchesteru United.

Svoju účasť potvrdila tradičná osmička oficiálnych fanklubov: Arsenal, Chelsea, Manchester United, Liverpool, Real Madrid, Barcelona, Juventus, AC Miláno.

ŽREBOVANIE ZÁKLADNÝCH SKUPÍN TURNAJA:

V „malom Ríme“ sa stretnú fanúšikovia z rôznych kútov Slovenska a Česka, aby hájili farby svojho milovaného klubu. „Viacero fanklubov prichádza do Trnavy aj s fanúšikmi, ktorí sa síce futsalového turnaja nezúčastňujú, ale svojimi hlasivkami vytvárajú originálnu atmosféru, na ktorú sú zvyknutí zo štadiónov,“ priblížil pre PROFUTBAL.sk organizátor turnaja a člen supporter club-u Arsenal F.C. Karol Marton, ktorý následne dodal: „Keď komplexne hodnotím prvé dva ročníky, tak latku sme nastavili značne vysoko, snažíme sa každý ďalší ročník spestriť nejakou atraktívnou novinkou, čo to bude tento rok, to nebudem prezrádzať. Tým by som aj rád pozval futbalových fanúšikov z Trnavy a okolia do mestskej športovej haly, takýto turnaj je jediný svojho druhu na Slovensku.“

Ďakujeme portálu profutbal.sk a autorovi Tomášovi Zagibovi za súhlas s prevzatím článku.

Zároveň dodávame, že futbalovysen.sk daný turnaj od začiatku sponzoruje cenami aj hráčmi:

  • V tipovačke o víťaza turnaja dostáva víťaz 2 vstupenky na jeho zvolený tím v európskych súťažiach (blog výhercu z návštevy Juventusu Turín);
  • Mužstvo Chelsea Blues je vytvorený majiteľmi cestovky ako veľkými Chelsea fanúšikmi a zároveň aj zakladateľmi materskej stránky chelseafc.sk - tím je postavený na hráčoch/fanúšikoch cez tento portál.

V prvom ročníku sme sa dostali do finále, ale neuspeli proti Juventusu a v druhom ročníku nás vo štvrťfinále vyradil v derby Arsenal.

Týmto pozývame všetkých na tento turnaj a už sa veľmi tešíme.

champions cup
SPäŤ NA ZOZNAM BLOGOV