BLOG

Finále Ligy majstrov: Stane sa Real Madrid večným alebo sa dočká Juventus?

Už v sobotu spoznáme víťaza Ligy majstrov 2016/2017.  Vo waleskej metropole Cardiff na seba narazia ťažké váhy európskeho futbalu, taliansky šampión Juventus Turín a španielsky majster Real Madrid. Oba kluby sa tešia skvelej forme, sú úradujúcimi víťazmi svojich národných líg a majú obrovskú motiváciu zdvihnúť nad hlavu populárnu „ušatú trofej“.  Pomôže tento zápas k Zlatej lopte Ronaldovi alebo Buffonovi?

Juventus - Real

Juventus Turín čaká na úspech na európskej scéne už takmer dve dekády, pričom predovšetkým fanúšikovia Zebier sú veľmi hladní po úspechu. Šport býva niekedy neúprosný. V kádri Starej Dámy sa navyše nachádzajú hráči ako Gianluigi Buffon, Leonardo Bonucci, Andrea Barzagli či Giorgio Chiellini, ktorých kariéry sa blížia ku koncu a cítia, že taká šanca na triumf v Lige majstrov ako tento rok, sa už nemusí opakovať.  Mužstvo z Turína je však vyvážené. Hráčov, ktorí čakajú na veľký úspech dopĺňajú hráči, čo už na vrchol dosiahli (Dani Alves či Sami Khedira), prípadne mladšia generácia, ktorá sa chce zapísať do histórie (Paulo Dybala, Miralem Pjanič).

Real Madrid sa zas môže opäť zapísať do večnosti. Klub, ktorý ako prvý vyhral Ligu majstrov magických desaťkrát sa môže stať prvým celkom, ktorý prestížnu Champions League v novodobej histórii obháji. Doposiaľ sa to nepodarilo množstvu perfektných tímov i keď, ak niekto na to má kvalitu, je to práve Real Madrid. Mužstvo Zinedinea Zidanea sa oproti minulej sezóne zmenilo len kozmeticky. Hráči Bieleho Baletu vedia, čo musia urobiť, aby boli úspešní a Ronaldo, Bale, Kroos, Modrič či Benzema by si radi zapísali ďalší obrovský úspech.  Tento raz však proti ním stojí súper, ktorý je ešte o úroveň vyššie ako Atlético Madrid pred rokom. Španielsku družinu rozhodne nečaká jednoduchá úloha.

Paulo Dybala z Juventusu

Tak či onak, futbalový svet je v očakávaní. Finále Ligy majstrov je skutočne hviezdne obsadené a na príbehy na jednej či druhej strane nie je núdza. Buffon čaká na prvú európsku trofej, Real Madrid chce historickú obhajobu, Higuaín nastúpi proti svojmu bývalému klubu, Dani Alves zas vyzve mužstvo, ktoré od svojho pôsobenia v Barcelone nenávidí. Gareth Bale sa vracia na miesto, kde s futbalom začínal. Verme, že to bude v Cardiffe veľké futbalové predstavenie, a že na tento zápas sa bude v dobrom ešte veľmi dlho spomínať. Finále Ligy majstrov je iba raz za rok, treba si ho užiť z plných dúškov.

SPäŤ NA ZOZNAM BLOGOV