FUTBALOVÉ PEKLO V TURECKU | futbalovysen.sk

BLOG

FUTBALOVÉ PEKLO V TURECKU

Turecko - naša ďaľšia nová destinácia. Myslíte si, že Turecko sú len horúce letá, krásne hotely, slnečné pláže a chutný kebab? Tak to ste na veľkom omyle! Turci sú veľkí fanúšikovia futbalu, priam až milovníci od kosti. Taká atmosféra ako býva na štadiónoch Fenerbahce, Galatasarayu, Besiktasu práve v týchto mestských istanbulských derby, nenájdte nikde inde na svete. Turci majú fandenie v krvi a preto sú svetovým číslom 1.


galatasaray-fanusikovia

GALATASARAY - FENERBAHCE

19-násobný víťaz tureckej ligy na čele s defenzívnou stenou menom Martin Škrteľ vo svojich zadných radoch - to je Fenerbahce Istanbul! Toto interkontinentálne derby medzi spomínaným Fenerbahce a Galatasarayom sa označuje za jedno z najrušnejších a najintenzívnejších derby na CELOM svete. Vždy je štadión naprataný a pri búrlivej tureckej atmosfére praská vo švikoch. Tento zápas naozaj treba vidieť a ľudia, ktorí toto derby zažili na vlastné oči Vám s čistým srdcom povedia, že lepšiu atmosféru neuvidíte ani na El Clásicu. Domáci Galatasaray privíta Škrteľove Fenerbahce v modernej  53-tisícovej Türk Telekom Aréne.

3-DŇOVÝ ZÁJAZD NA GALATASARAY - FENERBAHCE


BESIKTAS - FENERBAHCE

Ďaľšia búrlivá pochúťka v znamení zápasu Besiktasu s Fenerbahce. Za mužstvo Besiktasu sa predstaví portugalská superhviezda Quaresma, holanďan Ryan Babel, ktorého si môžete pamätať z jeho pôsobenia v Liverpoole, finalista MS 2018 v Rusku - Domagoj Vida, alebo portugalský "zabijak" Pepe. V zostave Fenerbahce nájdeme spomínaného slovenského reprezentanta Škrtela, dvoch hráčov na hosťovaní z ostrovov - Slimani z Leicestru a A. Ayew zo Swansea, rodáka z Valencie Soldada, alebo francúzsku hviezdu - Mathieu Valbuena. Ak ste si mysleli, že turecká liga nemá dosť kvalitných hráčov, tieto zvučné mená Vás určite presvedčili :) Besiktas sa predstaví v modernej 41-tisícovej Vodafone Aréne, ktorá bola otvorená v roku 2016!

4-DŇOVÝ ZÁJAZD NA BESIKTAS - FENERBAHCE


FENERBAHCE - GALATASARAY

Obrovský a najlepší derby zápas na koniec! Toto derby sa odohrá ku koncu sezóny tureckej ligy v apríli. Atmosféra bude neskutočne vyhrotená a predpokladá sa, že práve tieto dva tímy budú bojovať medzi sebou o titul, a tento zápas môže byť zlomový. Preto si ho nenechajte ujsť a poďte s nami do Istanbulu a zažite turecké peklo na vlastnej koži :) Zápas sa odohrá na 50-tisícovom Şükrü Saracoğlu Stadyumu.

fenerbahce-fanusikovia  

4-DŇOVÝ ZÁJAZD NA FENERBAHCE - GALATASARAY


Okrem skvelého futbalu v tureckom Istanbule nájdete mnoho nádherných miest a zákutí. Tisícročný chrám Aya Sofya, Grand Bazaar – srdce Istanbulu je už niekoľko storočí s viac ako 4000 obchodmi, kilometrami chodníkov, mešitami, bankami, policajnými stanicami, reštauráciami v meste, alebo chcete navštíviť tradičné reštaurácie, ktoré svojou tradíciou siahajú až do čias Osmanskej ríše? Na výber je toho veľa, a dúfame, že sa spolu stretneme na výlete za našou novou destináciou - TURECKOM :)

VŠETKY ZÁPASY NA SÜPER LIG

SPäŤ NA ZOZNAM BLOGOV