Londýn: Mesto futbalu zasľúbené, v ktorom si príde na svoje každý správny fanúšik

BLOG

Londýn: Mesto futbalu zasľúbené, v ktorom si príde na svoje každý správny fanúšik

Metropola Veľkej Británie, mesto Londýn, patrí medzi najpopulárnejšie turistické zastávky na svete. Každoročne ho navštívia milióny ľudí z celej planéty. To platí aj o futbalových priaznivcov, ktorý si v hlavnom meste Anglicka naozaj prídu na svoje a potom nečudo, že futbalové zápasy praskajú vo švíkoch. Môžu si vybrať, ktorému klubu budú fandiť, ktorý štadión navštívia a ako využijú čas nazvyš. Možností je skutočne nespočetne.

Londýn je domovom hneď niekoľkých futbalových tímov. Futbalové Anglicko je jedinečné. Nájdete tu Chelsea, ktorá ako jediná z miestnych vyhrala prestížnu Ligu majstrov aj Európsku ligu, taktiež Arsenal, ktorý dlhé roky patril medzi najlepšie tímy na svete a je rekordérom v počte ziskov národného pohára FA Cupu, taktiež Tottenham Hotspur, ktorý prerába svoj štadión White Hart Line a má poskladaný tím na najbližšie roky priam prvotriedne. Domov kráľovskej rodiny či parlamentu však nie je len o tejto trojici.


Stamford Bridge a Chelsea s futbalovysen.sk

V Londýne si fanúšikovia môžu užiť futbal aj v Selhurst Parku, kde majú domov Orli z Crystal Palace a zaujímavý futbal sa hrá aj  na druhej lige vo Fulhame či Millwalle. Zabudnúť nesmieme na West Ham United, ktorý svoje zápasy hráva na Olympijskom štadióne, čo fanúšikovi poskytne netradičnú, no nemenej zaujímavú atmosféru. Pre milovníkov národného futbalu niet lepšieho miesta ako mýtického Wembley, kde hrá svoje zápasy anglická futbalová reprezentácia a v prebiehajúcom ročníku aj Tottenham Hotspur. V tejto sezóne tak majú fanúšikovia jedinečnú šancu vidieť v Londýne pred 90- tisícovým davom Ligu majstrov.

Najväčším lákadlom pre futbalové zájazdy posledného obdobia sú predovšetkým Chelsea a Arsenal. The Blues vyhrali tri majstrovské tituly v priebehu dvoch rokov, kouč Antonio Conte má k dispozícii hviezdy typu Hazarda, Fabregasa či Kantého a klub sa teší skvelej ekonomickej sile vďaka peniazom ruského majiteľa Romana Abramoviča. Arsenal sa môže v našich končinách pochváliť silnou a dlhodobou fanúšikovskou základňou, ktorá má síce ťažké srdce na francúzskeho trénera Arsenea Wengera, ale aj tak svoj klub vycestuje podporiť. Netreba zabúdať ani na spomínaný Tottenham s Kaneom či Allim, ktorý je čoraz atraktívnejší aj pre nezainteresovaných turistov.


Wembley a Tottenham s futbalovysen.sk  

Ak ste ešte neboli v Londýne, je najvyšší čas to zmeniť. Futbalový sen vám ponúka veľké množstvo zájazdov týkajúcich sa hlavného mesta Anglicka. Navyše, veľkou výhodou je, že dokážeme zájazd aj nakombinovať a ak nájdete vhodný dátum, môžete si v priebehu pár dní užiť naživo dva až tri súťažné zápasy najlepších londýnskych klubov proti svojim rivalom z Premier League, Ligy majstrov či Európskej ligy. Naozaj, čo sa prvotriedneho futbalu týka, pravdepodobne nenájdeme na svete miesto, kde by bolo viacej možností.

Londýn však nie je len futbal, to vie každý človek, ktorý má aký taký všeobecný rozhľad. Človek tu nájde svetoznáme pamiatky ako niekdajšiu väznicu Tower, kde sú uložené korunovačné klenoty, taktiež legendárny Tower Bridge, nespočetné množstvo múzeí, od tradičných až po moderné, domov britského parlamentu, svetoznámy Hyde Park či Buckinghamský palác, kde má svoj domov kráľovná Alžbeta so svojou rodinou. Ak ste fanúšikmi detektívnych príbehov, nemali by ste obísť Baker Street, domov Sherlocka Holmesa, kde sú pripravené viaceré atrakcie pre návštevníkov. Samozrejme, zabudnúť nemožno ani na London Eye, ktoré je priam nemožné obísť.Ak máte záujem, dokážeme vám futbalový zájazd v Londýne upraviť na mieru, tak aby ste stihli zápas svojho obľúbeného mužstva, prípadne viacero, k tomu si prezrieť klubové múzeum a štadión zblízka a zvládnuť absolvovať aj najdôležitejšie londýnske atrakcie. Hovorí sa, že na to, aby človek plnohodnotne prešiel Londýn, potrebuje minimálne tri týždne. Je len na vás, koľko v tomto meste strávite a my vám tom radi pomôžeme. Tak kam to bude, na Chelsea, Arsenal alebo Tottenham? Anglická Premier League čaká práve na vás!

ZÁJAZDY NA PREMIER LEAGUE

SPäŤ NA ZOZNAM BLOGOV