BLOG

OKTOBERFEST A LEWANDOWSKEHO PREPIS HISTÓRIE

Je júl a vyžrebovali Bundesligu. Netrpezlivo už na tento žreb čakáme, aby sme mohli začať organizovať zájazd na Oktoberfest. Na ten tohtoročný padli zápasy s Wolfsburgom a Dortmundom. Konečne poriadny šláger počas Oktoberestu, počas uplynulých rokov sme mali dvakrát Hannover, raz v pohári a raz v lige.

Hľadanie hotela pre taký počet ľudí naráža na desiatky "nie" od oslovených hotelov v rádiu hodina cesty od Mníchova. Priamo v meste sú ceny niekedy aj päťnásobne vyššie ako v iné dni. Nakoniec sme našli hotel v Salzburgu a hovoríme si, že aspoň si pozrieme mesto a pre ľudí by to mohlo byť zaujímavé.

Prvé dva ročníky sme mali vypredaný veľký autobus pre 50 ľudí, ale tento rok taký záujem nie je. Predsa len, Audi Cup v auguste pritiahol do Allianz arény tisíce Slovákov, cena je vyššia ako pred rokom a možno aj poloha hotela urobila svoje. Nakoniec sa však predsa našla skupinka, ktorá si chcela s nami splniť futbalový sen a ako dobre títo ľudia urobili. V Allianz aréne sa prepisovala história.


www.futbalovysen.sk

Autobus vyráža zo Sniny v nedeľu 20.9. o pólnoci a zastavuje v Žiari nad Hronom, Nitre a Bratislave, odkiaľ fičíme do Rakúska. Na hoteli máme nachystané izby, na hodinku aj niečo sa zložíme a občerstvíme a šup šup do Mníchova. Máme obavy, aby sme na hraniciach s Nemeckom nezostali trčať v kolóne. Veľká téma utečenci odstrašila zopár ľudí, ktorí nechceli kvôli obavám o cestovanie ísť na zájazd. Veľká vďaka za Google Mapy! Ušetrili nám hodinu čakania na hraničnom prechode, keďže dialnica je totálne upchatá. Bočnými cestami sme sa poľahky dostali na druhú stranu a už sme v Mníchove.

Večerný Oktobefest cez týždeň proste stojí za to. Je ľahké sa dostať do stanov, pivárov nie je také kvantum ako napríklad minulý rok, keď sme boli na OF v piatok a všetko si pekne užívame - litrové pivečká za desinku, čašníčky v krojoch, samotné "kroje", uvoľnenú atmosféru a aj dobré počasie. Život je nádherný. :-) O 22:30 prestávajú čapovať a my sa pomaly stretávame, aby sme vyrazili na hotel. Prichádzame po 1 ráno unavení z náročného dňa, ale plní zážitkov. Je čas sa dobre vyspať, druhý deň máme naplánované veľké veci.

Začíname v rodisku Mozarta, malebnom Salzburgu. Slniečko svieti a my sme si dali hodinku na prechádzku starým mestom. Škoda, že nebol čas sa ísť pozrieť na hradný kopec, ale čaká nás Mníchov a futbáááál. Určite sa sem ešte vrátime. V Mníchove sa pred zápasom občerstvíme v česko-slovenskej reštaurácii, ideme na chvíľu pozrieť do centra a konečne je tu Allianz aréna. Pred ňou ešte v autobuse tipovačka o šál Bayernu a ide sa na to.


www.futbalovysen.sk

Všetci ľudia už na tribúne a my sme si tentoraz vybrali sedenie, teda státie, na Nord tribúne za bránou. Smie sa tu iba stáť, okolo chodí usporiadateľ a ľudí, čo sedia, slušne požiada, aby sa postavili. Super zážitok a naozaj odporúčame, ak si chcete vychutnať tú pravú Bayern atmosféru. A aký to osudový okamih! Pred našim zrakom totiž padlo všetkých 6 gólov. Najprv v prvom polčase wolfsburský, ktorý na chvíľu vypol Allianz arénu. Tá však v druhom polčase videla top predstavenie v hlavnej úlohe so striedajúcim Lewandowskim. 51, 52, 55, 57 a 60 nie sú výherné čísla Športky, ale minúty, kedy mníchovský útočník skóroval: 5 gólov za 9 minút je rekord Bundesligy a my sme boli pri tom. Hlásateľ nestíhal vyhlasovať góly, ľudia nestíhali oslavovať a štadión sa otriasal v základoch. Nádherná atmosféra, top futbalové predstavenie a zážitok na celý život.

Téma pri autobuse po zápase bola Lewandowski a kto tipoval takýto výsledok. Nakoniec vyhral tip 4:1, šál odovzdaný. My vyrážame smer Slovensko očarení nádherným futbalovým divadlom.

AKTUÁLNY ZÁJAZD NA OKTOBERFEST

SPäŤ NA ZOZNAM BLOGOV