Madrid – španielska metropola, na ktorú nezabudnete do konca života

BLOG

Madrid – španielska metropola, na ktorú nezabudnete do konca života

Naposledy sme vám predstavili Londýn, hlavné mesto Veľkej Británie, kde to žije a kde si príde na svoje naozaj každý. Teraz bude reč o Madride. O metropole, ktorá na vás dýchne históriou, a ktorá v sebe skrýva oveľa viac, ako by sa pri prvom pohľade mohlo zdať. Samozrejme, špičkový futbal je samozrejmosťou.

Keď sa povie Madrid, väčšine opýtaných automaticky napadne Real Madrid, kráľovský veľkoklub, ktorý patrí medzi najúspešnejšie futbalové tímy v celej histórii a celok, ktorý vyhral rekordných dvanásťkrát prestížnu Ligu majstrov. Madrid je však aj Atlético, ambiciózny klub, ktorý nedávno otvoril nový štadión a rád by dobyl futbalové Španielsko a Európu. Zohnať vstupenky na futbal sa môže zdať byť problémom, ale vieme pomôcť. Madrid sú však aj malé celky ako Getafe či Rayo Vallecano. Madrid je aj domov kráľovskej rodiny, parlamentu a veľkého množstva historických pamiatok španielskeho kráľovstva.


Real Madrid s futbalovysen.sk

Nebudeme si ale klamať, najväčším lákadlom je spomínaný Biely Balet, prípadne Liga majstrov. Na Real Madrid prichádza vždy približne sedemdesiat až osemdesiat tisíc ľudí, ktorí majú z návštevy mýtického štadióna Santiaga Bernabeua zážitok na celý život. Los Blancos futbal robiť vedia, veď aj cez našu cestovnú kanceláriu chodia na Real fanúšikovia pravidelne a v pomerne hojnom počte. Merengues sú obrovským marketingovým lákadlom a čo sa týka športového vplyvu, na svete by sme hľadali len pár organizácii, ktoré sú silnejšie ako Real Madrid.

Vidieť Santiago Bernabeu a hráčov ako Cristiano Ronaldo, Ramos, Bale, Isco, Asensio či Benzema je nezabudnuteľným zážitkom a nemusíte byť ani podporovateľom Pusiniek, aby to vo vás zanechalo hlbokú stopu. Keď ľudia volia zájazd do Madridu, väčšinou výhráva Real, ale tento rok so sebou prináša nový trend. Je ním Atlético Madrid. Rojiblancos otvorili nový nádherný štadión Wanda Metropolitano, ktorý patrí medzi najkrajšie na svete a v roku 2019 bude hostiť finále Ligy majstrov.


Real Madrid s futbalovysen.sk

Los Colchoneros v sebe skrývajú obrovský potenciál. Klub by sa chcel priblížiť a následne predbehnúť gigantov ako Real Madrid či Barcelona, pričom futbalisti ako napríklad Griezmann, Koke, Saul Niguez, Torres či Jan Oblak prilákajú aj najväčším fajnšmerkov. Navyše, prostredie okolo štadióna Wanda Metropolitano je úplne nové a moderné, a teda splní požiadavky na zájazd aj tých najnáročnejších zákazníkov.

Možnosťou je vycestovať do Madridu v čase, kedy sa hrá v tomto meste viac ako jeden ligový zápas, v tomto je možné nájsť menšiu paralelu s Londýnom. Šport tu prekvitá. Dá sa nakombinovať futbalová cesta, ktorá spojí stretnutie Atlética, Realu či Getafe alebo Rayo Vallecano. Keď k tomu pridáme pohárové zápasy v Copa del Rey, Európskej lige či v Lige majstrov, môžete dovedna stráviť v Madride približne týždeň a zažiť viac futbalovej šou, akoby ste si boli bývali predstavovali.Ako to už býva v európskych veľkomestách zvykom, nie je to len o futbale, i keď ten je, pravdupovediac, skutočne prvotriedny. Španielska metropola nie je výnimkou, Madrid patrí medzi najkrajšie mestá Európy, možno aj na svete celkovo. Nájdete tu kráľovský palác, úžasnú fontánu Cibelles, legendárne múzeum Prado s maľbami najväčších umeleckých legiend či park stvorený na odpočinok a vypnutie od každodenných povinností a ruchu - Retiro.  Lákadlom je aj množstvo nádherných námestí ako Puerta del Sol či Plaza de Espaňa.

Obísť nemožno ani množstvo sôch, či už sochu boha Neptuna (pri ktorej oslavuje tituly Atlético), podobizeň literárnej postavy Dona Quijote od Miguela Cervantesa de Saavedru alebo sochu medveďa s pomarančovníkom, ktorá je zároveň erbom mesta. Nebudeme preháňať, keď napíšeme, že v Madride má čo človek robiť aj týždeň vkuse a rozhodne sa nebude nudiť. Možností  je dostatok, sme otvorení personalizácii zájazdu a jeho tvorbe na mieru, stačí sa nám ozvať. Garanciou, ktorú vám vieme dať je, že na svoj pobyt v španielskej metropoly by ste spomínali do konca života.

ZÁJAZDY DO MADRIDU

SPäŤ NA ZOZNAM BLOGOV