BLOG

Zaspievaš si You'll never walk alone na Audi Cupe?

Liverpool FC patrí medzi najslávnejšie tímy na svete a taktiež fanúšikovia mužstva z Anfield Road sú preslávení po celej zemeguli. Futbal je pre nich život a zápasy pravidelne zapĺňajú do posledného miesta. Nič na tom nemení ani fakt, že The Reds čakajú na vytúžený majstrovský titul od roku 1990 a v novodobej ére Premier League sa z prvenstva netešili. Puto medzi Liverpoolom FC a jeho fanúšikmi je neopakovateľné a trvácne.

Gerrard a Henderson

Môže za to aj hymna, ktorú diváci na Anfield Road spievajú pred každým futbalovým zápasom svojich miláčikov. You´ll Never Walk Alone, vo voľnom preklade do slovenského jazyka Nikdy nebudeš kráčať sám, je hymna, ktorú sa preslávila po celom svete a známi sú ňou okrem Liverpoolčanov aj fanúšikovia Celticu Glasgow. V meste slávnej skupiny The Beatles sa táto pieseň spieva od šesťdesiatych rokov minulého storočia, pričom v roku 1982 bol na vstupnú bránu štadióna umiestnený aj názov piesne. Vypočuť si hymnu LFC na vlastnej koži je neopakovateľný a elektrizujúci zážitok.

Pieseň pochádza z muzikálu Carousel, od autorov Richarda Rodgersa a Oscara Hammersteina II, pričom svetlo sveta uzrela po druhej svetovej vojne v roku 1945. Aj keď pôvodne vznikla pôvodne pre účely muzikálu, postupne ju preslávili mnohí legendárni umelci ako napríklad Elvis Presley, Frank Sinatra alebo Johnny Cash. Najznámejšia verzia je naspievaná liverpoolskou skupinou pod menom Garry & The Peacemakers. Text piesne každému poslucháčovi pripomína, že aj v tej najväčšej búrke je vždy niekto, na koho sa môže spoľahnúť. Niektoré zdroje dokonca tvrdia, že táto pieseň je populárnejšia ako znelka Ligy majstrov.

Audi Cup 2017

Fanúšikovia Liverpoolu nedajú na svoju hymnu dopustiť a obdivuje ich celý futbalový svet.  Zaspievať si ju možno bude možné na Audi Cupe 2017 v Allianz Aréne, kde sa Liverpool predstaví spolu s domácim Bayernom, Atléticom Madrid a AC Milánom. Fanúšikovská základňa Liverpoolu je v Európe tak veľká, že možno iba oni vypredajú tento zaujímavý turnaj. :-)

Využite možnosť vidieť naživo svoj obľúbený tím naživo a kontaktujte nás.

PONUKA ZÁJAZDOV A VSTUPENIEK NA AUDI CUP 2017

SPäŤ NA ZOZNAM BLOGOV