El Clásico sa proste musí zažiť naživo ! | Futbalovysen.sk

BLOG

El Clásico sa proste musí zažiť naživo !

Piatok 7:30 hod. Na letisku v Bratislave rozkladáme promo pultík a čakáme na prvých klientov. Tí nenechajú na seba dlho čakať a už po 10. minútach sa začne naša skupina schádzať pod tabuľou s odletovými časmi. Nasleduje posledná kontrola dokumentov k zájazdu a za necelú hodinu sme už všetci kompletní a sedíme v odletovej hale.

Po prílete na letisko a prevzatí vstupeniek na zápas nasleduje transfer do hotela a krátky odpočinok. V Madride nás prekvapilo pekné počasie a teplota do 20 C. Schádzame sa na námestí Puerta del Sol a spoločne si prejdeme Madrid. Zaujímavý deň zakončujeme večerou a kvalitným španielskym vínom.

Sobota 21. november 2015. Deň zápasu je tu. Po výdatných raňajkách ešte vyrážame do mesta, ale po obede sa vyberáme na Santiago Bernabeu. Kvôli situácii v Paríži nie je cesta k štadiónu priechodná ako zvyčajne. Kilometer od štadióna je mnoho policajtov, ktorí kontrolujú vstupenky a vykonávajú niekoľkonásobné bezpečnostné kontroly. O 16:20 hod sa schádzame pred štadiónom, kde nasledujú posledné pokyny pred vstupom.

Hodinu pred zápasom už sedíme na štadióne a netrpezlivo čakáme na 260-te El Clásico. 85-tisícový štadión je plný do rúk berieme biele sáčky, ktoré sú prichystané na sedadlách a pri choráloch Hala Madrid nám behá mráz po chrbte. Myslíme len na jedno, aby mal každý futbalový fanúšik možnosť vidieť najslávnejšie derby na svete priamo z útrob tohto kolosu. V strede hlavnej tribúne je rozvinutá francúzska vlajka ako úcta obetiam teroristických útokov.

Na trávniku vidíme hviezdy svetového futbalu doprevádzané hlásateľom, ktorý oznamuje zostavy oboch tímov. Najdôležitejších 90. minút v živote každého madridistu a fanúšika Barcelony práve začalo. Je zbytočné tu opisovať priebeh zápasu, ktorý už každý pozná za zmienku stojí masívny odchod viacerých domácich fanúšikov po treťom góle a skandovanie za odvolanie prezidenta klubu.

Aj napriek neočakávanému výsledku sú všetci klienti nadšení, že mali možnosť zažiť tento duel naživo. Večer začína a my odchádzame do preslávenej reštaurácie La Mafia.

Posledný deň je voľný program, ktorý sa väčšina rozhodla stráviť prehliadkou štadióna a poslednou návštevou centra mesta. S klientami sa lúčime a potvrdzujeme ranný transfer z hotela na letisko. Týmto sa ale naša práca nekončí... Presúvame sa vlakom do Barcelony, kde o pár hodín priletia prvý klient na utorňajší zápas Ligy majstrov; FC Barcelona - AS Rím, ale o tom až v budúcom blogu. :)


Vstupenky a zájazdy na Real Madrid | Vstupenky a zájazdy na FC Barcelona


Snažíme sa, aby naše zájazdy na futbal neboli iba sedením v autobuse a naháňaním sa na štadión, ale aby ľudia aj niečo videli, oddýchli si a okrem zápasu sa domov vrátili s množstvom zážitkov. Značka Futbalovysen.sk je vybudovaná na odporúčaniach, osobnom prístupe a tejto filozofii a sme vďační za všetky vaše referencie.

SPäŤ NA ZOZNAM BLOGOV