7 zaujímavostí o novom štadióne Tottenhamu | Futbalovysen.sk

BLOG

7 zaujímavostí o novom štadióne Tottenhamu

Nový štadión Tottenhamu je na svete. Postavený na mieste starého White Hart Lane a výstižne pomenovaný Tottenham Hotspur Stadium, aj keď ho takto asi nikto nebude volať. Nádherný futbalový stánok vzdáva hold slávnemu predchodcovi a na tribúne South Atrium je pamätná tabuľa, kde sa na starom štadióne nachádzal jeho stredový bod. V článku vám prinášame 7 zaujímavých faktov ohľadom tohto futbalového veľdiela.

1. ŽIADNA HOTOVOSŤ

Nový štadión je prvým v krajine, ktorý neakceptuje hotovosť. Celkovo tu nájdete 878 platobných bodov, kde si na svoje Tottenham karty vložíte kredit. Spolu s najväčším klubovým obchodom v Európe bude určite veľa príležitostí pre fanúšikov, ktorí chcú minúť svoje peniaze.

2. HVIEZDNY SOUTH STAND

Tribúna South Stand nebude domovom iba obrovského kohúta - symbolu Kohútov, ale "zmestili" sa tam aj dve obrovské obrazovky s veľkosťou každá 325 m2 - najväčšie v západnej Európe.

Ako keby to nebolo dosť impozantné, na túto tribúnu sa vojde 17 500 fanúšikov, čo je najviac v Británii na jednej tribúbe. Stavitelia uvádzajú, že bola hlavne ovplyvnená „Žltou stenou“ v Dortmunde.

Akustickí experti navrhli túto tribúnu tak, aby pomohli dosiahnuť najlepšiu možnú atmosféru, takže si určite vypočujete množstvo verzií hymny „Oh when the Spurs…“.

3. KAPACITA

S kapacitou 62 062 fanúšikov sa môže nový štadión Tottenhamu odteraz chváliť druhým miestom v krajine. Na prvom mieste stále tróni Old Trafford s kapacitou 76 000 ľudí.

Zatiaľ čo ich londýnski súperi na štadiónoch Emirates a London Stadium (West Ham) môžu sotva prijať viac ako 60 000 ľudí, Spurs sa so svojím novým štadiónom dostali o krok ďalej.

S vysúvateľným ihriskom a zníženým umelým povrchom bude nový pozemok schopný hostiť aj zápasy NFL v Londýne. V prípade, že trávnaté ihrisko nie je potrebné, môže sa pohodlne "ubytovať" v garáži až na 10 dní vďaka LED osvetľovacím, chladiacim a zavlažovacím systémom.

4. DRAHÉ SŤAHOVANIE

Odhadované náklady na nový štadión boli 400 miliónov libier. Realita však bola skoro 1 miliarda. Cena za výstavbu prekonala aj 789 miliónové Wembley.

5. DAŤ SI PIVO BUDE RÝCHLOVKA

Na zápase si určite budete chcieť dať aj pivo a nečakať dlho v rade. Na novom štadióne Tottenhamu ich vďaka technológii „bottoms-up“ urobia 10 000 za minútu! Takže cez polčas bude čas určite viac ako na jedno. :-)

V juhovýchodnom rohu sa nachádza aj minipivovar s miestnym pivom Beavertown. Ten pripravujú z vlastnej špeciálnej zmesi v „Tottenham Tap Room“.

Na tribúne South Atrium je pozdĺž celej autovej čiary "Goal Line Bar" a so 65 metrami je najdlhším barom v Európe a najväčším vo Veľkej Británii.

6. BLÍZKO K AKCII

Maximálna vzdialenosť od ihriska je pre fanúšikov 7,9 metra.

Keď sa fanúšikovia West Ham United sťahovali z Upton Parku na London Stadium, obrovským faktorom pre zmenu bol prísľub stiahnutia sedačiek viac ku tráve. Niektorí fanúšikovia Hammers sa však stále nachádzajú až 20 metrov od trávy.

Na Emirates je táto maximálna vzdialenosť 13,8 m a na Wembley 18 metrov.

7. KDE MÁTE MIESTNOSŤ S TROFEJAMI?

Nový štadión Tottenhamu je úžasný, ale uštipačné poznámky od konkurencie na seba nenechali dlho čakať. Jednou z nich je otázka na klub, kde je umiestnená miestnosť s trofejami. Narážajú na fakt, že Spurs ich na svojom konte majú, ale napríklad ligu naposledy vyhrali v roku 1961. Daniel Levy verí, že s novým domovom prídu aj nové úspechy. V čase vzniku tohto článku sú Kohúti v semifinále Ligy majstrov a pod vedením Mauricia Pochettina hrajú naozaj skele.

ZÁŽITKY KLIENTOV Z NOVÉHO ŠTADIÓNA

Na prvých zápasoch na novom štadióne Tottenhamu ste boli s Futbalovysen.sk aj vy a vaše dojmy boli úžasné. Fotky a vyjadrenia nájdete v sekcii Referencie. Už teraz registrujeme zvýšený záujem o zájazdy na Tottenham. Kontaktujte nás a poďte na nový štadión Tottenhamu aj vy:


Ponuka futbalových zájazdov na Tottenham


SPäŤ NA ZOZNAM BLOGOV