Oktoberfest zájazd: pivo, výstrihy a futbal | Futbalovysen.sk

BLOG

Oktoberfest zájazd: skvelá atmosféra, pivo, výstrihy a futbal

Aj vy premyšľate nad návštevou Oktoberfestu alebo Bayernu Mníchov? Čo tak spojiť obe dokopy v jednom výlete? Zájazd na Oktoberfest spojený so zápasom Bayernu patrí k stáliciam v ponuke Futbalovysen.sk už od roku 2013. Ide o najobľúbenejší každoročný zájazd, ktorý je unikátom na slovenskom a českom futbalovom trhu.

Nižšie sme pripravili manuál pre všetkých milovníkov a milovníčky zábavy, piva, výstrihov, kožených nohavíc a samozrejme vypredaného zápasu v Allianz aréne.

Kedy a kde sa koná Oktoberfest

Oktoberfest začína predposlednú sobotu v septembri a končí prvú nedeľu v októbri. V tom čase je pre návštevníkov k dispozícii obrovský areál so 14 veľkými a 20 malými stanmi, kde sa v priemere vypije 500-tisíc litrov piva za deň. Nie je to však iba o pive. V areáli nájdete aj kolotoče, sprievodný program a kultúru.

Pivný sviatok sa koná na "Theresienwiese" pod sochou Bavaria. Najbližšie metro je linka U3 alebo U6 na zastávky Goetheplatz alebo Poccistraße, prípadne linky U4 alebo U5 na Theresienwiese alebo Schwanthalerhöhe. Potom nasledujte ľudí v krojoch a ľahko vás dovedú do cieľa.

Ako funguje Oktoberfest

Každý hovorí o povinných rezerváciách a že sa bez nich nedostanete do stanov. Nie je to však úplne tak. Je pohodlné mať rezervačku, ak svoj dátum návštevy viete už v decembri. V cene sú aj nápoje a jedlo. Na jar sú už však miesta väčšinou vypredané. Vieme ako na to aj bez rezervácie.

"Najľahšie" je sa do stanov dostať cez týždeň a ťažšie v piatok a sobotu večer. Počet ľudí v stanoch je prísne limitovaný a pri dverách stojí osoba, ktorá púšťa ľudí dnu. Veľká väčšina stanov má svoju "terasu" alebo "predzáhradku", kde sú stoly a čapuje sa pivo. Tam je miesto nájsť najľahšie. Ak by ste chceli sedieť vnútri, treba buď prísť skôr alebo si prejsť jednotlivé stany a hľadať. Nám sa viackrát podarilo cez týždeň uchytiť stôl.

Pri stoloch sa potom objednávajú nápoje a jedlo a hlavne teda litráky piva. Jedno vás v roku 2018 vyšlo na cca 12 Eur.

Popis stanov

- Hofbräu Festzelt – sem chodia turisti, hlavne Američania, Austrálčania a Briti a bezhlavo pijú, robia blbosti. Domáci Mníchovčania sem väčšinou nechodia.

- Käfer, Marstall a Weinzelt - sú skôr také snobskejšie stany, chodia tam pekné baby, štýloví, známi ľudia.

Do Käfer chodia napríklad futbalisti Bayern Mníchov a celebrity. Majú super pivnú záhradu.

Vo Weinzelt majú nielen pivo, ale aj víno, to je špecialita. Do 21:00 čapujú špeciálne pšeničné pivo v pollitrákoch, čo je u nich brané ako malé pivo. Ľudia vo Weinzelte platia tisíce za šampanské, ktoré potom z pódia striekajú na ľudí v prvých radách, tí majú dáždniky, aby ich to neostriekalo.

Marstall je zas dosť ruský stan, hrajú tu ruskú hudbu, chodí sem veľa Rusov.

- Schottenhamel - je stan je skôr pre mladých ľudí okolo 20 rokov.

- Schutzenfestzelt - je stan, kam chodí veľa Mníchovčanov, chodia tam štýloví ľudia, úspešní ľudia – je dosť ťažké dostať sa dnu, viacmenej Mníchovčania sa snažia dostať práve do tohoto. Povrchne povedané, v tomto stane nájdeš pekných, dobre vyzerajúcich ľudí. Hrajú tu často rakúsku hudbu.

- Hacker-Festhalle – je pre ľudí okolo 30-40 rokov, majú super program napríklad aj v nedeľu.

- Armbrustsch Festzelt – má medzi mnohými Mníchovčanmi povesť jedného z najnudnejších stanov na Oktoberfeste, hrajú tu viac tradičnú hudbu.

- Augustiner Festhalle – tu majú podľa mnohých najchutnejšie pivo.

- Pschorr Braurosl – tento stan mnohí poznajú ako gay a lesbian stan.

Ako sa obliecť

90% ľudí na Oktoberfeste je oblečených v tradičnom bavorskom oblečení. Ženské kroje sa volajú Dirndl a mužské Lederhosen. Typické sú kožené nohavice, kockované košele, blúzky s výstrihom a sukne so zásterami všetkých farieb a kombinácií. Muži si určite prídu na svoje, keďže počet výstrihov sa počíta v tisícoch. Ak by ste aj vy chceli ladiť, tu je zopár obrázkov pre inšpiráciu.

Zájazd na Oktoberfest a Futbalovysen.sk

Zájazd na Oktoberfest a Bayern sa väčšinou koná cez týždeň, ale všetko závisí od rozpisu Bundesligy. Každý zájazd je s ubytovaním v 3* hoteli s raňajkami do 100km od centra, návštevou večerného Oktoberfestu, prehliadkou mesta a zápasom Bayernu. Po celú dobu je so skupinou aj skúsený delgát. Je to jedinečný zájazd na Slovensku a v Čechách.

Stoly nemáme rezervované, keďže musíme čakať na rozpis Bundesligy až skoro do konca júla. Ak nie je zápas cez týždeň, čakáme na presný termín až do začiatku septembra. Rozpis určí presný dátum zápasu a súpera, od čoho sa potom odvíja dátum a konečná cena zájazdu.

Na samotný Oktoberfest prídeme autobusom. Parkovisko pre autobusy je cca 20 minút peši od samotných stanov. Všetci spolu pôjdeme ku soche Bavaria a stanovíme si miesto a čas stretnutia pre odchod na parkovisko. Pivo prestávajú čapovať o 22:30.

V deň zápasu si spolu pozrieme na BWM svet a Olympijský štadión a potom do centra na Marienplatz. V centre si urobíme krátku prehliadku, zastavíme sa v Bayern fanshope a na nemecký obed. Ako bonus je nachystaný ... samozrejme dobrovoľne ... skoro 400 schodový výstup na vežu najstaršieho kostola v Mníchove Sv. Michala. Výhľad stojí za to.

Približný program zájazdu je:

Prvý deň

  • skoro ráno odchod zo Slovenska / Čiech
  • cca 13:30 príchod na hotel (100 km od Mníchova)
  • 15:00 odchod na Oktoberfest (podľa príchodu)
  • cca 17:00 – 22:00 Oktoberfest
  • cca do 24:00 príchod na hotel

Druhý deň

  • do 10:30 odchod z hotela
  • cca 12:00 príchod ku Allianz Aréne (autobus tam ostáva)
  • cca 13:00 až 17:45 - Olympijský štadión a BMW svet + centrum Mníchova / samostatne Oktoberfest (presun metrom)
  • 20:30 zápas
  • 22:30 odchod smer Čechy / Slovensko

Info na záver

Každý rok sa snažíme vylepšovať program a logistiku s cieľom zabezpečiť super zážitok. Využite aj vy jedinečnú príležitosť a rezervujte si Autobusová zájazd na Oktoberfest + Bayern už dnes:

>>> AUTOBUSOVÝ ZÁJAZD NA OKTOBERFEST + BAYERN <<<

SPäŤ NA ZOZNAM BLOGOV