Špičkový futbal, pivo, autá či história: Zoznámte sa, Mníchov! | futbalovysen.sk
Športové zájazdy

BLOG

Špičkový futbal, pivo, autá či história: Zoznámte sa, Mníchov!

Vitajte v Bavorsku, oblasti známej predovšetkým svetovým pivom a klobásami. Hlavným mestom je Mníchov, ktorý je priam ideálny na organizovanie futbalových zájazdov či dovoleniek. Príde si v ňom na svoje totiž každý a ani zďaleka sa nejedná len o cestu na športové podujatie.

Zájazdy na Bundesligu sú jednými z najúspešnejších. Futbal je tu viac, ako len hra, na čo prídete veľmi rýchlo po príchode do mesta. Už z auta alebo autobusu je vidno veľa dresov, klubových znakov na autách alebo nápisov.


Samozrejme, vlajkovou loďou a hlavným dôvodom, prečo naši zákazníci chodia do Mníchova je futbal. Bavorsko je domovom Bayernu Mníchov, jedného z najlepších futbalových klubov na svete, ktorý sa môže pochváliť bohatou históriou a svetovými hviezdami. Vidieť naživo Manuela Neuera, Roberta Lewandowskeho, Francka Ribéryho či Arjena Robbena je snom veľkého množstva športových fanúšikov. Zažiť atmosféru vypredanej Allianz Areny je niečo čarovné a nemusíte byť ani priaznivcom Die Roten, aby ste ocenili nemecký futbalový mechanizmus.

Okrem Bayernu bola Allianz Aréna v rokoch 2005 až 2017 zideľaná aj tímom 1860 Mníchov. V sezóne 2017/2018 však vypadli do štvrtej ligy a po 23 rokoch sa vrátili na svoj "domovský" štadión Grünwalder Stadion.


Nájdete tu aj veľké množstvo historických, či kultúrnych lákadiel. Rozhodne je potrebné spomenúť BMW Svet, Olympijský park a štadión, kam pravidelne zavítame s našimi zájazdami na Bayern. Nádherné autíčka chytia za srdce aj tých najväčších motoristických laikov a park so starým štadiónom Bayernu je ideálne miesto na oddych. BMW svet má dokonca svoje vlastné PSČ.

Ďalej by ste rozhodne nemali obísť Marienplatz, pravdepodobne najdôležitejšie mníchovské námestie. V jeho strede sa nachádza radnica, kde oslavujú hráči Bayernu svoje tituly alebo aj Stará radnica, kde v roku 1939 Gobels svojim prejavom spustil Kryštálovú noc. Na svoje si prídete aj pri prehliadke starého mesta, početných múzeí, kostolov alebo trhu hneď za Marienplatz.


Vedeli ste, že najstaršia budova v meste je latrína? Pri Marienhofe vykopali robotníci pri stavebných prácach záchod z roku 1260 a zistilo sa, že centrum 13. storočia bolo oveľa väčšie, ako si pôvodne archeológovia mysleli. Ďalšiu nálepku najstaršie má aj kino Neues Kino Gabriel - to je dokonca najstarším na svete.

Pre Slovákov a Čechov je zaujímavá Vysoká škola hudobná a divadelná, kde bola v roku 1938 podpísaná Mníchovská dohoda.


Mníchov je vďaka svojej výhodnej geografickej polohe pre turistov veľmi obľúbený a z nemeckých miest jedným z najobľúbenejších vôbec. V našej ponuke je to jednoznačne klub číslo 1. Nezabudnuteľné sú zájazdy na pivný festival Oktoberfest, ktoré organizujeme od roku 2013 a sú vždy aj s ubytovaním a zápasom Bayernu.

INFO O OKTOBERFESTE


AKTUÁLNA PONUKA ZÁJAZDOV NA BAYERN


Futbalovysen.sk je futbalová cestovná kancelária, s ktorou (si) od roku 2012 už tisícky klientov plnia futbalové sny.

Ponúkame vstupenky a zájazdy na futbalové aj športové podujatia po celom svete. Futbalu sa venujeme na stránkach Futbalovysen.skFotbalovysen.cz a ponuku športových podujatí vrátane zájazdov na Tour de France, MS v hokeji alebo Wimbledon nájdete na Sportovysen.sk.

Snažíme sa, aby naše zájazdy na futbal neboli iba sedením v autobuse/lietadle a naháňaním sa na štadión, ale aby ľudia aj niečo videlioddýchli si a okrem zápasu sa domov vrátili s množstvom zážitkov. Značka Futbalovysen.sk je vybudovaná na odporúčaniach, osobnom prístupe a tejto filozofii a sme vďační za všetky vaše referencie.

SPäŤ NA ZOZNAM BLOGOV