Zájazd na Inter - Neapol s návštevou Verony a Ferrari múzea | Futbalovysen.sk

BLOG

Zájazd na Inter - Neapol s návštevou Verony a Ferrari múzea

Celé to začalo firemným sedením, kde sme si povedali, že prečo nevymyslieť niečo extra ... na čo budú ľudia ešte dlho spomínať. Nech to nie je iba doprava na futbalový zápas, ale nech to je zažitý futbalový sen.

Popozerali sme teda okolie Milána a našli zopár atrakcií, ktoré ulahodia prevažne mužskému obsadeniu zájazdu. Do programu sme pridali prehliadku Verony s 3. najstarším amfiteátrom na svete a domom Júlie zo slávneho románu od Shakespeara a nesmela chýbať ani prehliadka Ferrari múzea v Maranelle. Ubytovanie s raňajkami a prehliadka centra v meste zápasu je u nás samozrejmosťou. Každý klient dostal ako darček šál s logami tímov.

O 3 mesiace neskôr vyrážame piatok večer s troma autobusmi smer Taliansko a tento zájazd sa stal najväčším v našej histórii na jeden zápas...


Verona

V sobotu ráno sme vo Verone a vyrážame do mesta. Za chvíľku obkolesujeme Arénu a ideme na prehliadku. Stavba z 1. storočia je majestátna a má skvelú akustiku. Na videu nižšie si vypočujte, ako ju otestovali naši klienti.

Ďalšia zastávka je dom Júlie. Zatiaľ tam nie je veľa turistov, takže je veľa času na fotky ... a na "obchytkanie" jej sochy. Vraj to má priniesť šťastie. :-) Nasleduje centrum mesta s peknými kaviarňami a reštauráciami. Skočíme ešte do fanshopu futbalových klubov z Verony a vraciame sa k autobusu.


Miláno

Po príchode na hotel si chvíľku oddýchneme a vyrážame do centra Milána. Milánsky dóm je úžasný a foťáky cvakajú. Hneď vedľa sa nachádza najstaršie fungujúce obchodné centrum na svete Galleria Vittorio Emanuele II. Vo výkladoch vidíme top svetové značky a pri stretávke smer štadión sme videli v rukách niektorých dám tašky z nakúpov. :-)

Hneď na skok je slávna La Scala. Jedna z naslávnejších opier vyzerá zvonku ako obyčajná radnica. Chceli sme aj nakuknúť dnu, ale nepustili nás, škoda. Určite by to bol parádny zážitok. Poslednou zastávkou bol hrad Castello Sforzesco. Večer bol krásne osvietený a cez deň bola z nádvoria vidno majestátna knižnoca na prvom poschodí.


Múzeum Ferrari

V nedeľu ráno vyrážame do Maranella. Je to malé mestečko, kde vás na každom kroku víta vzpínajúci sa kôň ikonickej značky. Múzeum stojí za to. Nájdete v ňom drevené makety a vzory projektovaných áut, formule skoro z každej sezóny a samozrejme aj historické aj nové cestné autá. Motoristická duša je pohľadená a určite by v budove ostala celý deň. Je však čas na futbal.


San Siro

Parkujeme pri futbalovom stánku a všade okolo ešte panuje kľud. Zopár stánkov sa pomaly stavia, ale nič nenasvedčuje tomu, že by sa večer mal odohrať súboj o titul. Ideme teda ešte raz do mesta a keď prichádzame, všetko je iné. Na každom kroku sú stánky s občerstvením alebo suvenírmi. San Siro je rozsvietené a počuť hukot fanúšikov. Už aby sme boli dnu.


Zápas

Atmosféra bola úžasná a veľká škoda, že nepadol gól. Na tribúnach bolo vidieť veľa neapolských fanúšikov a aj väčšina klientov fandila Hamšíkovcom. Obaja so Škriniarom hrali veľmi dobre, Milan zastavil veľa nebezpečných situácii hostí a dokonca dal aj tyčku. Telefón je plný videí a fotiek a my sa môžeme vydať na cestu na Slovensku.


Vstupenky a zájazdy do Talianska


Náš najväčší zájazd je za nami. A je sa z čoho tešiť a na čo spomínať. Už teraz sa však po týchto zážitkoch nevieme dočkať výletu na Inter - Juventus rovnako s prehliadkou Verony, Milána a Ferrari múzea v Maranelle.

Nezabudnite na súťaž o 2 zájazdy na Inter - Juventus.

Snažíme sa, aby naše zájazdy na futbal neboli iba sedením v autobuse a naháňaním sa na štadión, ale aby ľudia aj niečo videli, oddýchli si a okrem zápasu sa domov vrátili s množstvom zážitkov. Značka Futbalovysen.sk je vybudovaná na odporúčaniach, osobnom prístupe a tejto filozofii a sme vďační za všetky vaše referencie.

SPäŤ NA ZOZNAM BLOGOV