ZÁJAZD NA NEMECKÝ SUPERPOHÁR BVB - BAYERN | Futbalovysen.sk

BLOG

ZÁJAZD NA NEMECKÝ SUPERPOHÁR BVB - BAYERN

V sobotu skoro ráno sme si to namierili do centra Vestfálska na zápas nemeckého super-pohára medzi Borussiou Dortmund a Bayernom Mníchov. Cesta prebehla hladko a poobede sme sa ubytovali v hoteli, iba 12min. od centra mesta. Podvečer sme mali voľný program a tak viacerí vyrazili preskúmať terén. Veľmi nás prekvapili početné skupinky fanúšikov BVB v dresoch a šáloch, ktorých bolo plné mesto a to sa futbalový zápas hral až na druhý deň večer!

V nedeľu ráno sme si dali neskoršie raňajky, odfotili sa spoločne pred hotelom a vyrazili do centra. Keďže v minulosti bolo mesto čisto priemyselné, nie je tak turisticky atraktívne ako iné Európske metropoly. Preto sme navštívili futbalové múzeum Nemeckej reprezentácie, kde nás zaujal moderný luxusný autobus s najmodernejšími technológiami v ktorom sme sa cítili ako vo vesmírnej rakete. Bolo to príjemné sedieť na sedadlách predstavovať si ako futbalistov vítali pri oslavách titulov majstrov sveta. Nechýbali ani rôzne 3D video prezentácie a detičky sa mohli vyšantiť na futbalovom ihrisku kde hrali medzi zápas.


Vstupenky a zájazdy na Dortmund | Vstupenky a zájazdy na Bayern


Nasledoval presun do zóny, kde boli reštaurácie, bary a všade záplava fanúšikov v čierno žltých dresov. Dali sme si chutný obed, nechýbali palacinky, zmrzlina a pivko. Spoločne sme sa presunuli pred štadión a ocitli sa v mori fanúšikov oboch klubov, ktorý v obrovskom počte prúdili na štadión už tri hodiny pred zápasom. Ten pocit, keď stúpate po schodíkoch a postupne sa pred vami otvára výhľad na hraciu plochu a hlavne tribúnu, kde sa zmestí 25 000 divákov sa nedá opísať, to musíte zažiť!

Vypredaná Signal Iduna Park aréna nám následne ponúkla nevšednú futbalovú rozprávku so šťastnejším koncom pre hráčov Bayernu, ktorý vyhrali 2:0. Mali sme výborné miesta za bránkou v spodných radoch a naľavo od nás bol sektor divákov Bayernu, ktorý klobúk dole celý zápas hlasno povzbudzovali, spievali chorály a niekedy prekričali domácich fanúšikov. Domáci fanúšikovia bučali pri každom dotyku Matsa Hummelsa s loptou a dávali tak najavo svoju nespokojnosť s prestupom reprezentačného obrancu do konkurenčného Mníchova.

Po zápase sme si pozreli odovzdávanie trofeje na oslavu hráčov Bayernu. Na ceste domov sme vyžrebovali výhercu šálu BVB, ktorý v tradičnej tipovačke, ktorý uhádol správny výsledok a za potlesku celého autobusu sme mu odovzdali cenu.


Snažíme sa, aby naše zájazdy na futbal neboli iba sedením v autobuse a naháňaním sa na štadión, ale aby ľudia aj niečo videli, oddýchli si a okrem zápasu sa domov vrátili s množstvom zážitkov. Značka Futbalovysen.sk je vybudovaná na odporúčaniach, osobnom prístupe a tejto filozofii a sme vďační za všetky vaše referencie.


www.futbalovysen.sk

www.futbalovysen.sk

www.futbalovysen.sk

www.futbalovysen.sk

www.futbalovysen.sk

www.futbalovysen.sk

www.futbalovysen.sk

www.futbalovysen.sk

www.futbalovysen.sk

www.futbalovysen.sk

www.futbalovysen.sk

www.futbalovysen.sk

SPäŤ NA ZOZNAM BLOGOV