BLOG

BLOG: Blíži sa turnaj budúcich hviezd, zahrá si Slovensko o medaily? Buďte pri tom!

Už v piatok 16.júna začnú u našich severných susedov majstrovstvá Európy hráčov do 21 rokov. Na našu veľkú radosť bude na tomto turnaji štartovať aj Slovensko. Talentovaných mladíkov spod Tatier čakajú zápasy proti Švédsku, Anglicku a Poľsku. Žreb zverencov českého kormidelníka Pavla Hapala nešetril, avšak na medzinárodnom fóre si už súperov nenavyberáte.  Náš tím by však v Poľsku rozhodne nemal patriť medzi outsiderov. Z vyhlásení zo slovenského tábora badať pokoru a skromnosť, avšak stále hlasnejšie sa hovorí tom, že Slováci majú na to, aby postúpili zo základnej skupiny.

Slovenský výber je zmesou mladých futbalistov, ktorý sa do výberu do 21 rokov dostali len nedávno a hrajú v našej najvyššej súťaži, no taktiež v ňom nájsť futbalistov, ktorí sú už o niečo skúsenejší a nastupujú v kvalitných európskych ligách. Spomedzi týchto hráčov možno spomenúť jeden z najväčších talentov súčasného slovenského futbalu Laciho Bénesa, ktorý je hráčom Borussie Monchengladbach a aj do Poľska sa naňho príde pozrieť niekoľko skautov európskych veľkoklubov. Mladí Slováci futbal hrať rozhodne vedia, čo dokázali aj v úspešnej kvalifikácii.

Oporou by mal byť aj bývalý žilinský obranca Milan Škriniar, ktorý patrí do základnej zostavy talianskej Sampdorie Janov, Albert Rusnák z americkej Major League Soccer, kde oblieka dres Realu Salt Lake City či Matúš Bero z tureckého Trabzonsporu. Samozrejme, favoritmi turnaja budú tímy ako Anglicko či Španielsko, ktoré so sebou berú veľké množstvo hráčov z Premier League či Primera División. Slovensko však na veľkých turnajoch už minulosti neraz ukázalo, že keď sa stretne talent s kvalitou a tímovým duchom, dokáže náš národný tím dokráčať ďaleko.

PONUKA ZÁJAZDOV NA MAJSTROVSTVÁ SVETA DO 21 ROKOV 

SPäŤ NA ZOZNAM BLOGOV